Adobe Illustrator Kursu

Adobe Illustrator Kursu
Ücretsiz Ön Kayıt !

Adobe Illustrator Kursu – Ankara

Adobe Illustrator (AI), Adobe firmasının geliştirdiği vektörel çizim programıdır. Grafik Tasarımcıların ihtiyaç duyduğu genelde reklam sektöründe çalışan ve web tasarımcılarının ihtiyaç duyduğu bir programdır. Ankara Doruk Illustrator Kursu, grafik tasarım, web tasarım ve reklam sektörüne eleman yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Adobe Illustrator Nedir?

Adobe Illustrator (AI), Adobe firmasının geliştirdiği vektörel çizim programıdır. Gelişmiş vektörel grafik çizim özellikleri ile öne çıkan bir yazılım olan Illustrator, QuarkXPress in de olduğu gibi endüstri standardıdır. En güçlü rakibi Macromedia firmasınca geliştirilmiş olan Freehand adlı programdır. Ancak Macromedianın 2005 yılında Adobe tarafından satın alınmasıyla ve Adobe firmasının Freehand programını geliştirmeyi sürdürmeyeceği yolundaki genel kanı, profesyonelleri Illustrator programına yönlendirmeye başlamıştır. Hem Mac OS, hem de Windows sürümleri bulunmakta olup, Adobe Creative Suite paketiyle sunulmaktadır. Paket içinde bulunan Photoshop, InDesign ve Acrobat Professional ile mükemmel bir uyum içindedir.

Corel firmasının ürettiği Corel Draw yazılımı ise, Illustrator ın Freehand den sonraki en önemli rakibi olmakla birlikte genel olarak Windows ortamında tercih edilir ve Türkiye de çoğunlukla etiket, bayrak, kartvizit, davetiye gibi baskılı işleri üreten firmalarca kullanılır. Illustrator ise, bir endüstri standardı olması nedeniyle tasarım profesyonellerince ve çoğunlukla Mac OS ortamında tercih edilir. Türkiye de Freehand in Illustrator a üstünlüğü sürmektedir. Illustrator, halühazırda az sayıda profesyonel tarafından kullanılıyor olmasına rağmen, Freehand den Illustrator a doğru hızlı bir geçiş yaşanmaktadır.

Adobe firması, Bilkom ile yaptığı çözüm ortaklığı anlaşması sonrası, Türk kullanıcılar için Illustrator ın da içinde bulunduğu Adobe Creative Suite paketini Türkçeleştirme çalışmalarını sürdürmektedir.

Adobe Illustrator Kursuna Katılmak İçin Önkoşullar Nelerdir?

  • Bilgisayar kullanıcısı olmak.

Adobe Illustrator Kursu Eğitim Süresi

Eğitim Süresi 20 Saattir. (3 Hafta)

Adobe Illustrator Kursunu Hangi Zaman Dilimlerinde Alabilirim?

Aşağıdaki tabloda örnek grup zaman planları yer almaktadır. Gruplardaki kursiyerlerin boş zamanlarına göre kurs günleri, saatleri ve eğitim gün sayıları değişebilir.

Ankara Doruk Adobe Illustrator Kursu

Ankara‘da 2001 yılından beri eğitim faaliyetini sürdüren kurumumuz kısa sürede bir marka olmuştur. Ankara‘nın kalbi sayılan Kızılay semtinde bulunmamız, kursiyerlerin şehrin her yerinden rahatlıkla bize ulaşabilmesini sağlamaktadır. Eğer Ankara‘da iseniz ve Adobe Illustrator kursu almak istiyorsanız lütfen bize uğrayın.

Ücretsiz Ön Kayıt !

Choose Your Direction

Adobe Illustrator Başlangıç Eğitimi
750
24 SaatAdobe Illustrator Başlangıç Eğitimi
Adobe Illustrator orta seviye
1100
Toplamda 36 Saat Adobe Illustrator orta seviye Eğitim Programı
İleri Seviye Illustrator
1400
Toplamda 48 Saat Adobe Illustrator üst düzey Eğitim paketi

Yorum Ekle

Translate »